Co to jest Woodlab CAD/CAM?


Początek

Każdy właściciel swojego zakładu w pewnym momencie zastanawia się nad rozwojem i w jaką stronę zakład powinien się rozwijać. Najczęściej jest to inwestycja we własny park maszynowy.

Najczęściej jest to piła panelowa/formatowa i do tego wiertarka CNC/centrum belkowe do nawiercania jednej formatki lub po prostu zakup maszyny nestingowej. W takim przypadku najczęściej poszukiwany jest również program, który byłby w stanie zautomatyzować proces projektowy jak i produkcyjny. Każdy właściciel wydając sporą sumę pieniędzy na maszynę posiada jakiś program przy takiej maszynie który jest dodatkowo dodawany do pakietu wraz z maszyną. Niestety takie programy nie są w pełni zautomatyzowane w kwestii produkcyjnej i projektowej. Najczęściej po pewnym czasie właściciel zakładu stwierdza, że jego proces projektowania i produkcji nie jest na tyle zautomatyzowany i ulepszony jak początkowo zakładał i zaczyna szukać odpowiedniego programu do usprawnienia działania swojego zakładu.

W takim momencie może natknąć się na program Woodlab, program do projektowania i produkcji, który dzięki prostocie i bogatej funkcjonalności pozwala usprawnić i przyspieszyć pracę na każdym etapie.

Dlaczego Woodlab?

Dlaczego program Woodlab? To jedno z najczęstszych pytań osób które kupiły program wraz z maszyną i zastanawiają się czy powinni kupić program do zoptymalizowania pracy zakładu. Najczęściej programy, które właściciel maszyny dostaje w pakiecie z maszyną to programy potrzebne do tego by maszyna mogła pracować. Niestety nie są to programy które pozwolą na stworzenie elementów w sposób parametryczny, zapisać ich do swojej własnej biblioteki czy tworzyć własne prototypy. Oczywiście taki program nie oznacza tego, że praca jest obecnie niemożliwa jednak nakłada na firmę pewne ograniczenia.

Przeczytaj artykuł

Przeczytaj artykuł

 

Co potrafi Woodlab ?

 

W takim momencie pojawia się program który jest dedykowany do zautomatyzowania procesu projektowania jak i produkcji. Takim programem jest program Woodlab. Dzięki niemu jesteśmy w stanie stworzyć nie tylko modele szafek skrzyniowych ale również szereg innych opcji takich jak:

– Szafy przesuwne
– Meble biurowe
– Meble spożywcze
– Meble loftowe
– Meble dziecięce
– Meble o nieregularnych kształtach
– Meble do kamperów czy jachtów
– Recepcje
– Wyspy w galeriach

 

 

Niestandardowe biurko zaprojektowane i wyprodukowane przy pomocy Woodlab

 

Szafka do branży spożywczej zaprojektowana i wyprodukowana przy pomocy Woodlab

 

A to nie wszystko, bo przecież nie same meble podczas produkcji są potrzebne. Coraz częściej spotykamy się z firmami które potrzebują tworzyć dokumentację techniczną czy też instrukcje montażowe. Oczywiście nawet w takim zakresie program Woodlab daje nam możliwości opisane w zdaniu wcześniej. Program Woodlab daje również możliwości projektowania frontów meblowych. Co więcej daje możliwość zamiany frontów dla całych kuchni czy konkretnych produkcji i to w sposób globalny. To samo tyczy się materiałów czy akcesorii.

 

To nie wszystko !

Największą zaletą Woodlaba jest jednak możliwość połączenia programu z maszyną CNC. Obecnie coraz więcej firm kupuje maszynę z gotowym programem który producent dodaje przy zakupie. Niestety taki program nie daje możliwości tworzenia wyżej opisanych kwestii. Dodatkowo pliki nie są generowane w sposób automatyczny. W programie Woodlab każda szafka/kuchnia/biuro/fronty może zostać przeniesiona do naszego programu CAM a program sam wygeneruje Państwu gotowe pliki na maszynę CNC. Dzięki temu stanie przy maszynie i wpisywanie wszystkiego ręcznie przestaje istnieć. W perspektywie czasu program potrafi przyspieszyć czas pracy o około 40%. Co w skali roku daje nam ogromne możliwości produkcyjne.

 

WARTO SPRAWDZIĆ !

Poniżej przedstawiamy jeden z naszych filmików który pokazuje proces produkcyjny i usprawnienie samej pracy.

 

I co teraz ?

Nikt nie lubi kupować przysłowiowego kota w worku. W związku z tym nasza firma staje naprzeciw wymaganiom klientów i daje możliwość przetestowania programu nie tylko w zakresie projektowym ale również produkcyjnym. Jeśli chcesz poznać naszą ofertę skontaktuj się z nami uzupełniając poniższy formularz.

 


    Administratorem moich danych jest Grupa TMSYS reprezentowana przez Spółkę TM SYS Sp. z o. o. z siedzibą w Krakowie 31-574, ul. Ciepłownicza 23.

    Podanie przeze mnie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Odbiorcami danych są podmioty wchodzące w skład Grupy TM SYS oraz podmioty przetwarzające w imieniu Administratora. Mam prawo do wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą̨ przetwarzane do odwołania mojej zgody, a po takim odwołaniu, przez okres przedawnienia roszczeń przysługujących Administratorowi danych i w stosunku do niego. Mam prawo żądania od Administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawa do przenoszenia danych, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

    W przypadku pytań dotyczących przetwarzania danych osobowych mam prawo do kontaktu z Inspektorem Ochrony Danych pod adresem ul. Ciepłownicza 23, 31-574 Kraków lub email: IODO@tmsys.pl
    Więcej informacji mogę znaleźć w Polityce prywatności - TUTAJ.