Hasztagi w elementach wiercących „HWdrill”


Jak zapewne większość z Państwa wie tworząc akcesoria mamy możliwość definiować nawierty jakie dany element powinien generować w meblu. Jednak nie każdy wie, że tworząc taki nawiert możemy nadać mu tzw. hasztag. Co taki hasztag (#) robi ? Pozwala on dodać do nawiertu dodatkową informację w którym elemencie mebla ma on wiercić.

Rozważmy sytuację gdzie nawiert dołączony do akcesorium wygląda jak na zdjęciu poniżej. Dodatkowo to akcesorium jest dołączone do boku korpusu. Można zauważyć że bez żadnego hasztagu wierci on we wszystkich elementach na które nachodzi.

Stosując odpowiedni hasztag można uzyskać różne rozwiązania. Czyli dodając :
#1 – Otwór zostanie wygenerowany tylko w elemencie do którego akcesorium jest dołączone

#2 – Otwór zostanie wygenerowany we wszystkich elementach poza elementem do którego jest dołączone akcesorium

#3 – Otwór zostanie ograniczony tylko do jednej szafki

Można również zastosować połączenie dwóch hasztagów tj.

#2#3 – Otwór zostanie wtedy wygenerowany we wszystkich elementach poza elementem do którego jest dołączone akcesorium ale tylko w obrębie jednej szafki.

 

#OKENOT

Tworząc wycięcie w elemencie szafki, które nie jest generowane przez akcesorium lecz za pomocą upuszczenia H-Bloku. Wycięcie to spowoduje utworzenie dodatkowych brzegów do oklejenia jak na zdjęciu poniżej. Można uniknąć takiej operacji dodając do wycięcia #OKENOT.

#OKENOT spowoduje że wycięcie w momencie wejścia do menu oklejania wyłączy się na chwile i przestanie tworzyć dodatkowe brzegi dzięki czemu możemy łatwiej okleić daną formatkę