Dlaczego warto zainwestować w CAD3D?


Wielu pracowników przyzwyczaja się do swoich nawyków podczas swojej wieloletniej pracy. Stagnacja podczas wieloletniej pracy może spowodować brak rozwoju własnej firmy, a co się z tym wiąże możliwość utraty prestiżu na rynku wśród konkurencji. W wielu przypadkach pracownik nie ma większego wpływu na możliwość wdrożenia oprogramowania, aczkolwiek coraz częściej spotykamy się z sytuacjami gdzie to szef/właściciel firmy pyta swojego pracownika/potencjalnego pracownika, jakie programy zna i na czym będzie umiał pracować. W takim przypadku pracownik ma duży wpływ na to jakie oprogramowanie finalnie zostanie wdrożone w firmie. W tak ważnej kwestii, jaką jest dobre oprogramowanie, pojawiają się pierwsze pytania, jakie oprogramowanie wybrać, który będzie najłatwiejszy w obsłudze, czy moi pracownicy sobie z tym poradzą, czy ja jako pracownik sobie z tym poradzę, czy brak nowoczesnego oprogramowania i trzymanie się starych nawyków powoduje, że firma się nie rozwija ?

Poniżej poruszamy 7 punktów, jakie wyróżniają nasze oprogramowanie na tle innych dostępnych rozwiązań na rynku, a przede wszystkim, dlaczego Ty lub Twój Szef powinieneś zainwestować w oprogramowanie.

Dlaczego Ty/ Twój Szef powinieneś zainwestować w oprogramowanie WoodLAB do technologicznego projektowania i produkcji mebli?

1. Automatyzacja projektowania i produkcji

Wielu z nas przyzwyczajonych jest do swoich nawyków związanych z pracą. Natomiast czy pewnego rodzaju własny komfort,czy wyuczone wieloletnie nawyki powinny być przeszkodą do zautomatyzowania projektowania bądź samej produkcji ? W oprogramowaniu WoodLAB proces projektowania jest bardzo przyjazny dla nowego użytkownika. Podczas tworzenia nowych elementów korzystamy z funkcji Drag&Drop, co oznacza – Złap, Przeciągnij i Upuść. Jeśli chodzi o moduł frezowania, to działa on analogicznie. Przeciągamy funkcję frezowania, wybieramy frez, krawędzie, odsunięcie oraz resztę potrzebnych parametrów. Szafkę z okuciami, nawiertami, krótko mówiąc gotową do produkcji na maszynie wstawiamy do projektu, a nas jako użytkowników oprogramowania interesuje tylko i wyłącznie klikanie jednego przycisku „generuj pliki CNC”. Gdyby te argumenty były niewystarczające, polecamy sprawdzić nasz artykuł dotyczący procesowego podejścia do projektowania.

2. Dynamiczny rozwój oprogramowania

Nasze oprogramowanie WoodLAB oparte jest o oprogramowanie IronCAD, czyli program do projektowania 3D. Dzięki temu, podczas pracy na WoodLAB mamy sposobność korzystania w pełni z zalet i możliwości, jakie daje nam CAD 3D. Program IronCAD to program o bogatej i długiej historii, która tworzy się od ponad 20 lat, natomiast program WoodLAB rozwijany jest od ponad 12 lat. Dzięki temu rozwiązanych zostało wiele problemów postawionych na naszej drodze, a klienci mogli w pełni korzystać z nowych funkcjonalności.
Nasza firma stawia na kontakt z klientem. Staramy się wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów i wdrażać ich pomysły i sugestie w życie. Dzięki rdzeniowi WoodLAB’a – IronCAD’owi – program jest wygodny i prosty w obsłudze, a funkcje CAD-a 3D sprawiają, że prawidłowych metod projektowania może być wiele.

3. Wygodne sposoby licencjonowania

Tak jak już wspominaliśmy w punkcie 2, program WoodLAB jest zintegrowany z IronCAD co pozwala nam zarządzać licencjami w prosty i wygodny sposób. Docelowo zakupione licencje są stanowiskowe. Oznacza to, że w jednym czasie z danej licencji może korzystać jeden komputer. Istnieje również możliwość przeniesienia licencji z jednego urządzenia na inne. Ta forma sprawdza się idealnie w momencie kiedy pracownik przez różne sytuacje życiowe nie jest w stanie tego dnia pojawić się w pracy, ale może pracować zdalnie w domu. Dzięki Menadżerowi Licencji IronCAD możemy dezaktywować licencję na jednym komputerze i np. umieścić ją na laptopie domowym. Dzięki temu nieskończony projekt czy problem z dostępnością pracownika może zostać rozwiązany. Dodatkowo tak jak wiele programów CAD 3D tak i również IronCAD może pracować w środowisku sieciowym tym samym program WoodLAB również.

4. Współpraca międzyprogramowa

Wielu naszych klientów podczas szukania odpowiedniego oprogramowania do produkcji mebli zastanawiało się co z plikami, które otrzymujemy od innych producentów lub firm, z którymi współpracujemy. Program WoodLAB ma możliwość otwierania wielu różnych formatów plików od plików Autodesk’owych (Inventor), SolidWorks’owych aż po ogólne rozszerzenia .step czy .sat. Dodatkowo nasze oprogramowanie współpracuje z innym oprogramowaniem takim jak Formatyzacja 5, Maestro i wiele innych. W ten sposób klient nie musi martwić się konfiguracją i współpracą między programem naszym czy oprogramowaniem, które posiada maszyna CNC.

5. Rozwinięta współpraca program-maszyna

Każdy potencjalny klient czy to właściciel firmy, czy pracownik, któremu zlecono sprawdzenie i poszukiwania odpowiedniego oprogramowania zastanawia się jak program, który chcą wdrożyć, poradzi sobie z oprogramowaniem, jakie posiada maszyna. O tyle o ile kwestie samego programu wyjaśniliśmy w punkcie 4, tak kwestia postprocesora nie została jeszcze w pełni wyjaśniona. Nasze oprogramowanie współpracuje z wieloma maszynami i ich programami tj.: WOODWOP, TPA, MAESTRO, IMAWOP, GCODE – PGCNC/ SERON/KIMLA, XILOG, MASTERWOOD,BSOLID, BIESSEWORKS, ANDERSON, COSMEC, SYNTEC, HOLZER, BUSELLATO, PUTSCHOSAI, IMPRESSION, BACCI i inne. Oznacza to, że wdrożenie programu wraz z postprocesorem, który będzie czytany przez maszynę, jest szybkim procesem. Co w przypadku kiedy maszyna zakupiona przez klienta nie znalazła się na naszej liście, a klient koniecznie chce zainwestować w nasze oprogramowanie ? Sytuacja jest bardzo prosta. Jesteśmy w stanie dostosować program do maszyny, którą klient posiada w oparciu o instrukcje producenta lub inżynierię odwrotną, czyli odtwarzanie generowanych plików z obecnie zapisywanych na maszynie CNC.

6. Instrukcje montażowe, instrukcje pakowania, dokumentacja

Następnym argumentem, który może mieć duży wpływ na to dlaczego nasze oprogramowanie będzie wykorzystane w Państwa firmie jest możliwość tworzenia dokumentacji 2D dla produkcji, możliwość szczegółowego wymiarowania, tworzenia różnych rzutów i widoków. Dodatkowo za pomocą oprogramowania WoodLAB firma jest w stanie ułatwić przyszłym klientom składanie mebli, dzięki możliwości tworzenia instrukcji montażowych co wiążę się z produkcją mebli paczkowanych. Dzięki tej funkcji otwiera się nowa droga możliwości produkcji swoich mebli. W tej kwestii jeden z naszych klientów dzięki funkcjom programu WoodLAB mógł utrzymać swoją firmę na rynku podczas niestabilnej sytuacji na rynku.

7. Profesjonalne szkolenia – wsparcie techniczne – wymagania sprzętowe

Ostatnim punktem, który chcieliśmy wyszczególnić, jest wykwalifikowana kadra szkoleniowców, wsparcia technicznego oraz kwestia wymagań sprzętowych. Nasza firma nie sprzeda tylko oprogramowania z masą nowych funkcji dla nowego użytkownika, ale również mamy możliwość przeprowadzenia szkolenia spersonalizowanego pod indywidualnego klienta. Oznacza to, że podczas zakupu oprogramowania pojawia się również możliwość skorzystania z naszych szkoleń płatnych (indywidualnych bądź grupowych) lub skorzystania z naszej darmowej bazy wiedzy, którą rozwijamy na bieżąco. Czym jest darmowa baza wiedzy ? To nic innego jak filmiki instruktażowe poradniki i artykuły, dzięki którym pracownik samodzielnie może podnosić swoje kwalifikacje. Dodatkowo prowadzimy szkolenia online inaczej zwane Webinariami, na których poruszamy jeden konkretny zakres materiału i na podstawie ten temat pokazujemy jak prawidłowo wykonać jakiś mebel, jak prawidłowo zaprojektować kuchnię, jak tworzyć instrukcję montażu czy wygenerować raporty ze stworzonego wcześniej projektu. Z zaangażowaniem podchodzimy również do każdej sprawy zgłoszonej przez naszych klientów. Według opinii naszych klientów nasze szkolenia i wsparcie techniczne jest nieporównywalne do innych firm. Jeśli chodzi o wymagania sprzętowe i kwestię odpowiedniego komputera do pracy, opisaliśmy to w artykule, który możesz przeczytać tutaj.

Mam nadzieje, że artykuł, który Państwo przeczytali, pomógł podjąć decyzję odnośnie wyboru oprogramowania, odpowiedział na wiele istotnych pytań podczas weryfikacji potrzeb i rozwiał wątpliwości. Ze swojej strony możemy jeszcze zaprosić Państwa do kontaktu przez adres e-mail: pomoc@woodlab.com.pl / info@woodlab.com.pl, pod którymi mogą Państwo zadawać pytania odnośnie kwestii technicznych jak i cenowych. Zapraszam również do odwiedzenia naszej strony internetowej woodlab.com.pl, na której znajdziecie Państwo informacje o artykułach, nowościach, rabatach i przyszłych darmowych szkoleniach online. Dodatkowo można wypełnić formularz i skorzystać z wersji testowej którą znajdą Państwo tutaj.